Vogue Polska

Vogue Polska

Publikowanie książek i czasopism

Warsaw, Mazowieckie 7324 obserwujących

Before it's in fashion, it's in Vogue. The best of style, beauty, and culture – welcome to Vogue Poland.

Informacje

Launched in February 2018 Vogue Poland is one of 26 editions of the world's most influential fashion and luxury publication. It brings global standards to national audience, providing comprehensive coverage across fashion, beauty culture and lifestyle. Vogue Poland aims to inspire and challenge to see things differently, set trends and promote Polish artists, creators and designers. Vogue Poland is published by Visteria sp. z.o. and headquartered in Warsaw.

Witryna
https://www.vogue.pl/
Branża
Publikowanie książek i czasopism
Wielkość firmy
11–50 pracowników
Siedziba główna
Warsaw, Mazowieckie
Rodzaj
Spółka prywatna
Data założenia
2018

Lokalizacje

Pracownicy Vogue Polska

Aktualizacje

  • Rok 2024 obfitował w przełomowe momenty w świecie mody, wyznaczając nowe kierunki i definiując estetykę przyszłości. Kluczowe postaci, które kształtowały modowy krajobraz, to wizjonerzy projektowania, ikony stylu i liderzy biznesowi. Matthieu Blazy zachwycał kolekcjami dla Bottega Veneta , a jego nazwisko pojawiało się w spekulacjach (jak już wiemy bardzo trafnych) dotyczących obsadzenia stanowiska nowego dyrektora kreatywnego CHANEL Rok 2024 to również czas Simon Porte Jacquemus, który udowodnił, że jest nie tylko wybitnym projektantem, ale również świetnym przedsiębiorcą, rozwijając swoją markę w modowe imperium. Historycznym momentem natomiast było wyróżnienie Alex Consani, która została pierwszą transpłciową modelką nagrodzoną tytułem Modelki Roku. W podsumowaniu nie można pominąć również wybitnej Danielle Goldberg, stylistki, która po cichu buduje potęgę w Hollywood, tworząc niezapomniane stylizacje dla największych gwiazd. Marc Jacobs natomiast przeszedł do historii, nie tylko zachwycając kolekcją, ale także redagując grudniowe wydanie amerykańskiego „Vogue’a”, co jeszcze bardziej ugruntowało jego pozycję w świecie mody. Rok 2024 przypomniał, że moda to sztuka, biznes i przestrzeń dla odwagi i różnorodności. To inspiracja do patrzenia na przyszłość z kreatywną wizją i otwartością.

    To oni rządzą modą. Wybieramy najważniejsze osobowości branży w 2024 roku

    To oni rządzą modą. Wybieramy najważniejsze osobowości branży w 2024 roku

    vogue.pl

  • Lata 70. i 80. XX wieku w Paryżu to czas, gdy japońscy projektanci – Kenzo Takada, Issey Miyake, Yohji Yamamoto i Rei Kawakubo – dokonali prawdziwej rewolucji, na głowie stawiając dotychczasowy system i konwenanse. Ich awangardowe podejście do kroju, formy i estetyki, początkowo określane jako "Post-Hiroshima" lub "zaniedbane", wywołało wstrząs w świecie francuskiej elegancji. W najnowszym odcinku podcastu „Kroniki paryskie” Kara Becker przypomina, jak wspomniani projektanci wyprzedzali swoje czasy, redefiniując modę. Jak zachodni system przyjął ich nowoczesną wizję? I który z nich wjechał na swój pokaz na słoniu? Przekonajcie się sami!

    Posłuchaj podcastu „Kroniki paryskie” o tym, jak japońscy projektanci podbili Paryż

    Posłuchaj podcastu „Kroniki paryskie” o tym, jak japońscy projektanci podbili Paryż

    vogue.pl

  • „Nie warto kurczowo trzymać się marzeń, bo te lubią się zmieniać. A tego, że niektóre się nie spełniają, nie warto traktować jako porażki”– mówi Paulina Pyszkiewicz, która w bardzo młodym wieku zdecydowała się założyć swoją autorską markę. Zaczynała z niewielkim budżetem i mocnym pomysłem, a dzięki organicznemu wzrostowi i konsekwencji LeBrand z sukcesami działa już od 10 lat. O tym, jakie były kamienie milowe w budowaniu jej marki, jak godzić obecność w Polsce z podbijaniem zagranicznych rynków i jak utrzymać konsekwencję w swoich działaniach kreatywnych – opowiada w nowym odcinku podcastu „Branża” Szymon Machnikowski

    Posłuchaj podcastu „Branża” z projektantką marki LeBrand Pauliną Pyszkiewicz

    Posłuchaj podcastu „Branża” z projektantką marki LeBrand Pauliną Pyszkiewicz

    vogue.pl

  • Wojciech Mann, ikona polskiego radia i telewizji, udzielił wywiadu rzeki Katarzyna Kubisiowskiej. W rozmowie „Echo” wspomina m.in. początki pracy radiowca w Trójce i powstawanie kultowego programu satyrycznego „Za chwilę dalszy ciąg programu”, a także zdradza, co go fascynuje w życiu. Z rozmowy wyłania się obraz człowieka, który pomimo długiej kariery, nadal czerpie radość z pracy. Mann przyznaje, że dziś chce mu się żyć bardziej niż kiedyś, a pasja do radia wciąż go napędza. Jak mówi, nawet w trudnych czasach starał się przekazywać treści wartościowe dla słuchaczy i inspirować ich do myślenia o świecie z uśmiechem i refleksją. Optymizm Wojciecha Manna to nie tylko podejście do życia, ale sposób na przetrwanie – zarówno w mediach, jak i poza nimi. Jego historia przypomina, że prawdziwy sukces nie jest mierzony liczbami, a poziomem satysfakcji z tego, co się robi.

    Wojciech Mann: Głód życia sprawiał, że chciałem wykorzystać każdą nadarzającą się okazję

    Wojciech Mann: Głód życia sprawiał, że chciałem wykorzystać każdą nadarzającą się okazję

    vogue.pl

  • Zobacz stronę organizacji użytkownika Vogue Polska; grafika

    7324 obserwujących

    Jedno z najważniejszych stanowisk w branży mody w końcu zostało obsadzone. Po wielotygodniowych spekulacjach dyrektorem kreatywnym francuskiego domu mody Chanel został Matthieu Blazy, dotychczasowy dyrektor kreatywny Bottega Veneta. Blazy będzie odpowiedzialny za kolekcje haute couture, ready-to-wear i akcesoria, a jego wizja ma tchnąć nową energię w kultową markę. - Jego wizja i talent wzmocnią energię marki i naszą pozycję lidera. Jesteśmy przekonani, że Matthieu Blazy będzie nadal kształtował przyszłość i napisze nowy rozdział historii CHANEL – dodał Alain Wertheimer, przewodniczący zarządu CHANEL. Czy Blazy sprosta oczekiwaniom i zdefiniuje na nowo estetykę CHANEL? Zapraszamy do przeczytania artykułu.

    Matthieu Blazy dyrektorem kreatywnym Chanel. Jak zmieni dom mody?

    Matthieu Blazy dyrektorem kreatywnym Chanel. Jak zmieni dom mody?

    vogue.pl

  • Justyna Przygońska, współzałożycielka The Odder Side, udowadnia, że sukces rodzi się z odwagi i determinacji. W najnowszym odcinku podcastu „Moja Droga” opowiada o swojej drodze od historyczki sztuki do współzałożycielki międzynarodowej marki modowej. Dziś The Odder Side to butiki w całej Polsce, Paryżu i Amsterdamie, pop-up store w Los Angeles oraz społeczność licząca 200 tys. na Instagramie. W podcaście “Moja Droga” Dagmara Brzezinska i Barbara Mierzwinska rozmawiają z Justyna Przygońska o początkach marki, rozwoju firmy i roli coacha w budowaniu komunikacji wewnętrznej. To przypomnienie, że rozwój biznesu to nie tylko strategia, ale też pasja i radość z tworzenia. Jak Brygidzie i Justynie udało się podbić świat mody? Obowiązkowa rozmowa do odsłuchania dla tych, którzy marzą o własnej marce.

    Posłuchaj podcastu „Moja droga” z Justyną Przygońską, współzałożycielką The Odder Side

    Posłuchaj podcastu „Moja droga” z Justyną Przygońską, współzałożycielką The Odder Side

    vogue.pl

  • Najnowsze, szóste wydanie „Vogue Polska Living” to hołd dla indywidualizmu, autentyczności i szacunku do materii. Na ponad 300 stronach przedstawiono wyjątkowe przestrzenie, w których historia łączy się z nowoczesnością, a design staje się sztuką. Dom Ina Lekiewicz Levy – redaktorki naczelnej „Vogue Polska” – to przykład renowacji, która jest manifestem przeciwko masowym trendom. Architektka Ewelina Moszczyńska w warszawskim domu atrialnym odnosi się do dziedzictwa sprzed dekad, a Maria i Aleksander Oniszhowie tworzą surową przestrzeń w sercu lasu, łącząc sztukę z naturą. Numer skupia się również na rosnącym w Polsce trendzie designu kolekcjonerskiego – unikatowych przedmiotach łączących sztukę, rzemiosło i wzornictwo. Twórcy, tacy jak Filomena Smoła czy Monika Goszcz-Kłos, redefiniują pojęcie luksusu, stawiając na jakość i niepowtarzalność. Kluczowe trendy sezonu? Powrót do rzemiosła: tapiserie, intarsje i odcienie gorzkiej czekolady. To wydanie to nie tylko inspiracja dla miłośników wnętrz, ale także lekcja o tym, jak przestrzeń może odzwierciedlać nasze wartości i historię. Czy wnętrza mogą być wyrazem indywidualizmu? Nowy numer „Vogue Polska Living” udowadnia, że tak. Wydanie specjalne od dziś dostępne w sprzedaży.

    Inspirujące wnętrza, najważniejsze trendy i galerie w nowym numerze „Vogue Polska Living”

    Inspirujące wnętrza, najważniejsze trendy i galerie w nowym numerze „Vogue Polska Living”

    vogue.pl

  • Zrównoważona rewolucja w modzie – Colorifix na czele zmian według raportu BCG na 2024 rok. Założona w 2016 roku w Cambridge firma Colorifix specjalizuje się w innowacyjnej, ekologicznej technologii barwienia tekstyliów. Colorifix udowadnia, że farbowanie tkanin może być ekologiczne. Dzięki innowacyjnej biotechnologii firma tworzy przyszłość zrównoważonej mody, redukując: zużycie wody o 77 proc., zużycie energii o 53 proc., a emisję CO2 o 31 proc. w porównaniu z tradycyjnymi metodami. Co stoi za ich sukcesem? Zamiast klasycznych, chemicznych procesów, Colorifix wykorzystuje biologię, aby barwić tkaniny precyzyjnie i bez szkody dla planety. Wymagania konsumentów stale rosną, klienci oczekują realnych działań proekologicznych, przepisy coraz mocniej wspierają technologie zmniejszające wpływ na środowisko, a jasne zasady oceny wpływu na środowisko stają się standardem. Z tego względu marki muszą podejmować kolejne wyzwania proekologiczne, aby ich klienci pozostali im wierni. Pomimo wyzwań, takich jak różnice regulacyjne w różnych regionach, Colorifix dostarcza rozwiązania, które mogą zmienić sposób, w jaki produkowana jest moda. To nie tylko technologia, to krok ku bardziej zrównoważonej przyszłości. Jakie jeszcze innowacje mogą zrewolucjonizować branżę? Zapraszamy do zapoznania się z raportem BCG 2024 pod tym linkiem: https://lnkd.in/dv6ZvMR6 

    • Brak alternatywnego opisu tekstowego dla tego zdjęcia
  • Nowy sezon podcastu „Call to action!” już dostępny! W premierowym odcinku 6. sezonu zapraszamy na inspirującą rozmowę o przyszłości branży mody: „Business Fashion Environment Summit 2024: Projektując zmianę”. Czy branża mody jest gotowa na realną transformację? Wspólnie z ekspertką od cyrkularności Alicja Jordan oraz blogerką modową Harel podsumowujemy 5. edycję konferencji poświęconej zrównoważonej modzie w czasach kryzysów. Rozmawiamy o nowych technologiach recyklingu, nowatorskich podejściach do odpadów, sile edukacji i komunikacji oraz roli konsumentów w zmianie. „Cyrkularność potrzebuje działań nas wszystkich” – jak podkreśla Valerie Langer z Canopy. Przyszłość mody to wspólny wysiłek marek, technologii i świadomych wyborów konsumentów. Zapraszamy do odsłuchania całego odcinka: https://lnkd.in/gdpCnh4k Obejrzyj relację z Business Fashion Environment Summit 2024: https://lnkd.in/gcR4Wp9J 

    Posłuchaj podcastu „Call to action!” o Business Fashion Environment Summit 2024

    Posłuchaj podcastu „Call to action!” o Business Fashion Environment Summit 2024

    vogue.pl

Podobne strony