Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Michal Boleslawski na stanowisko Prezesa Zarządu ING Banku Śląskiego. Zgodnie z podjętą we wrześniu br. decyzją Rady Nadzorczej Michał Bolesławski obejmie tę funkcję po zakończeniu Walnego Zgromadzenia zatwierdzającego sprawozdanie finansowe za 2024 rok. Nastąpi to wraz z upływem kadencji obecnego prezesa Brunona Bartkiewicza, który wówczas odejdzie z zarządu banku. Rada Nadzorcza ING Banku Śląskiego podjęła uchwałę o powołaniu Michała Bolesławskiego na stanowisko prezesa zarządu banku 3 września 2024 roku. Obecnie pełni on rolę Global Head of Business Banking w Grupie ING oraz członka Rady Nadzorczej w ING Belgia. Michał Bolesławski jest związany z ING od 2000 roku. W 2006 roku objął stanowisko dyrektora banku kierującego Pionem Klientów Biznesowych, a w 2008 roku wiceprezesa zarządu ING Banku Śląskiego nadzorującego ten obszar działalności banku oraz spółki: ING Commercial Finance, ING Lease, ING Usługi dla Biznesu. W tym czasie ING Bank Śląski został liderem segmentu bankowości dla firm. Znakiem rozpoznawczym banku stał się szybki proces kredytowy oraz bardzo wysoki poziom digitalnych możliwości obsługi bankowości dla firm. W styczniu 2021 roku awansował na stanowisko szefa Business Banking Holandii, Belgii i Luksemburga w Grupie ING, gdzie przeprowadził transformację tego segmentu, zwiększając poziom cyfryzacji i innowacyjności na tych rynkach. W 2023 roku objął stanowisko Global Head of Business Banking oraz został członkiem Rady Nadzorczej w ING Belgia. Michał Bolesławski jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej oraz Harvard Business School. Studiował również na Kennedy School of Government oraz ESADE - Escuela Superior de Administracion y Direccion de Empresas.
Informacje
Strona należy do ING Banku Śląskiego S.A. z siedzibą w Katowicach, przy ul. Sokolskiej 34. Klauzula informacyjna (pdf): https://www.ing.pl/klauzula. ING Bank Śląski jest jednym z największych banków w Polsce. Świadczymy zintegrowane usługi finansowe z zakresu bankowości detalicznej, korporacyjnej i rynków finansowych. Naszym celem jest wspieranie i inspirowanie ludzi do bycia o krok do przodu w życiu i w biznesie. Zależy nam, by nasi klienci podejmowali trafne decyzje finansowe. W ING Banku Śląskim stawiamy na trwałe i długofalowe relacje z klientami i pracownikami. Budujemy je w oparciu o Pomarańczowy Kod – zbiór naszych wartości i zachowań. Stanowią one nasze zobowiązania składane klientom, społeczeństwu i naszym pracownikom. Zatrudniamy ponad 8 000 osób. Razem budujemy przyjazną kulturę organizacyjną opartą na szacunku, pozytywnych relacjach i odpowiedzialności. Dzięki temu nasz bank jest stabilnym miejscem pracy, które każdemu pracownikowi umożliwia rozwój zawodowy i stałe podnoszenie swoich kwalifikacji.
- Witryna
-
https://www.ing.pl
Link zewnętrzny organizacji ING Polska
- Branża
- Bankowość
- Wielkość firmy
- 5 001-10 000 pracowników
- Siedziba główna
- Katowice
- Rodzaj
- Spółka akcyjna
- Data założenia
- 1988
Lokalizacje
-
Główna
Sokolska 34
40-086 Katowice, PL
Pracownicy ING Polska
Aktualizacje
-
W 2024 roku w 9 miastach w całej Polsce zrealizowaliśmy cykl Okrągłych Stołów dla firm z obszaru Business Banking. Wspólnie - z ponad 150 firmami, ekspertami i partnerami - rozmawialiśmy o wyzwaniach i szansach związanych z transformacją klimatyczną oraz zrównoważonym rozwojem. Tematem przewodnim naszych spotkań była „Konkurencyjność klimatyczna i zrównoważony rozwój – jak bank może wspierać firmy w 2024 roku?”. Podczas spotkań współpracowaliśmy z zewnętrznymi ekspertami, w tym przedstawicielami Siemens, Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Climate Strategies Poland. ➡️ Co usłyszeliśmy od firm? Uczestnicy dzielili się wyzwaniami, z jakimi najczęściej mierzą się w obliczu transformacji biznesu i wymagań #ESG. ➡️Na co zwracano uwagę? Biurokracja i nowe legislacje – to obszar, który dla wielu firm stanowi poważne wyzwanie. Konkurencja spoza Europy - Firmy podkreślały, że już teraz mierzą się z wyzwaniem, aby pozostać konkurencyjnym na rynku międzynarodowym, biorąc pod uwagę także rosnące koszty pracy i produkcji. Rosnące wymagania kontrahentów – coraz częściej w przetargach pojawiają się pytania o takie aspekty, jak np. policzony ślad węglowy. ➡️ Co zyskaliśmy dzięki dialogowi? Okrągłe Stoły dały przestrzeń do wymiany doświadczeń i wzajemnej inspiracji. Rozmawialiśmy nie tylko o wyzwaniach, ale również o szansach, jakie niesie włączanie zrównoważonego rozwoju do strategii firm. Skuteczne realizowanie strategii ESG wymaga współpracy nie tylko między jednostkami wewnątrz organizacji, ale również szerzej - z interesariuszami, w tym z konkurentami. Istotność współpracy i partnerstw podkreśla również 17. Cel zrównoważonego rozwoju ONZ. Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami w tym roku. Okrągłe stoły dla firm Business Banking to platforma do dyskusji, wymiany wiedzy i doświadczeń firm, które chcą budować swoją przewagę konkurencyjną w obszarze ESG. --- Społeczeństwo przechodzi na gospodarkę niskoemisyjną. Robią to nasi klienci, robimy to również w ING. Finansujemy wiele zrównoważonych działań, ale wciąż więcej tych, które takie nie są. Sprawdź, jak sobie radzimy – wejdź na esg.ing.pl.
-
Dzięki skorzystaniu z najnowszej gwarancji KUKE, ING Bank Ślaski może rozszerzyć zakres finansowania firm na projekty związane między innymi z odnawialnymi źródłami energii i poprawą efektywności energetycznej. Gwarancje pokrywają nawet 80% wartości udzielonego kredytu, umożliwiając firmie zaciąganie dodatkowych zobowiązań na inne cele. Zgodnie z podpisaną w Warszawie umową, KUKE będzie gwarantować spłatę kredytów udzielonych przez ING Bank Śląski oraz ING w Niemczech na projekty inwestycyjne, które związane są z transformacją energetyczną. - Transformacja polskiej gospodarki trwa, ale w obliczu nowych wyzwań geoekonomicznych wymaga przyspieszenia. Nowatorskie instrumenty gwarancyjne KUKE umożliwiają bankom finansowanie na jeszcze większą skalę przedsięwzięć krajowych firm, które chcą przestawiać się na nowe technologie i korzystanie z nisko- bądź zeroemisyjnych źródeł energii lub rozwijać projekty w ramach OZE. Ważne, że obok ING Banku Śląskiego do umowy z nami przystępuje również ING w Niemczech – mówi Janusz Wladyczak, prezes KUKE. - Cele w obszarze #ESG i wspieranie transformacji energetycznej są elementem naszej strategii biznesowej i wynikają z misji naszego banku oraz wartości, którymi się kierujemy. Zrównoważone finansowanie daje realny impuls do budowania przewagi konkurencyjnej kolejnym firmom, które wdrażają ten model biznesowy. Jako bank zapewniamy wsparcie finansowe, ale pomagamy także naszym klientom, dzieląc się wiedzą, najlepszymi praktykami i innowacyjnymi rozwiązaniami w obszarach takich jak zrównoważone finanse – podkreślił Michal Hubert Mrozek, Wiceprezes ING Banku Śląskiego. Globalnie agencje kredytów eksportowych odgrywają kluczową rolę w transformacji energetycznej. My w ING w Niemczech wspieramy transformację energetyczną Polski, wnosząc nasze globalne doświadczenie w zakresie transformacji ESG, zrównoważonego rozwoju i finansowania eksportu – powiedział Eddy Henning, Członek Zarządu ING w Niemczech. KUKE jest jedną z pierwszych agencji kredytów eksportowych na świecie, która angażuje się we wspieranie transformacji krajowej gospodarki. Dotychczas rozwiązania koncentrowały się na finansowaniu działalności i rozwoju rodzimych eksporterów. Z nowego programu klienci banku mogą korzystać od 18 grudnia, a minimalna kwota gwarancji wynosi 10 milionów zł. ________ Społeczeństwo przechodzi na gospodarkę niskoemisyjną. Robią to nasi klienci, robimy to również w ING. Finansujemy wiele zrównoważonych działań, ale wciąż więcej tych, które takie nie są. Sprawdź, jak sobie radzimy – wejdź na esg.ing.pl.
-
Analiza tekstu wymaga ogromnych ilości danych. Bogactwo słownictwa, liczba możliwych rozwiązań składniowych, neologizmy, błędy – w rezultacie możliwości wyrażania tej samej treści na różne sposoby są praktycznie nieograniczone. Z drugiej strony modele posiadają miliony parametrów, dzięki którym są w stanie zrozumieć język naturalny. To, co jest ich zaletą, staje się jednak wadą, gdy nie jesteśmy w stanie dostarczyć wystarczająco bogatego zbioru treningowego. W jaki sposób możemy zautomatyzować i uprościć proces analizy tekstu? Po przeczytaniu artykułu na Tech Blogu ING przygotowanego przez Przemysława Soleckiego, naszego Expert - Data Scientist: ✅dowiesz się, czym jest augmentacja danych i dlaczego warto ją stosować w analizie tekstu, ✅poznasz szerokie spectrum technik augmentacji tekstu od najprostszych opartych o podstawowe przekształcenia tekstu do zaawansowanych metod bazujących na GenAI, ✅zrozumiesz zalety i ograniczenia poszczególnych metod generowania przypadków uczących, ✅zapoznasz się z przykładowymi implementacjami opisywanych metod. 🔗https://lnkd.in/dMxMDvEu #TechblogING #Techblog #ING #INGBank
-
Jakie wyzwania stoją dziś przed przedsiębiorcami i jak mogą oni zyskać przewagę dzięki inwestycjom w zrównoważony rozwój? W wywiadzie dla Business Insider Polska - Michal Tusznio, Dyrektor Banku - Finansowanie firm w ING Banku Śląskim, dzieli się swoim doświadczeniem i analizą: ✅ Kondycja firm po latach kryzysów – jak przedsiębiorstwa dostosowują się do zmian w otoczeniu gospodarczym i regulacyjnym, ✅ Znaczenie ESG w strategiach biznesowych – dlaczego zrównoważony rozwój to już nie wybór, lecz konieczność dla firm, które chcą być konkurencyjne, ✅ Wsparcie zrównoważonych inwestycji – jakie rozwiązania finansowe oferuje ING, by ułatwić transformację biznesów w kierunku zrównoważonego rozwoju. Zachęcamy do obejrzenia pełnej rozmowy, w której ekspert #ING odpowiada na pytania o przyszłość gospodarki, wyzwania przedsiębiorców i nowe możliwości rozwoju: Obejrzyj wywiad w Business Insider 👉 https://lnkd.in/dyBcaQMF ___ Społeczeństwo przechodzi na gospodarkę niskoemisyjną. Robią to nasi klienci, robimy to również w ING. Finansujemy wiele zrównoważonych działań, ale wciąż więcej tych, które takie nie są. Sprawdź, jak sobie radzimy – wejdź na esg.ing.pl
-
Byliśmy partnerem tegorocznej 8. edycji Śląskiego Festiwalu Nauki 🏫🤩 👉 Strefa #ING na Śląskim Festiwalu Nauki była miejscem pełnym nauki, zabawy i inspiracji. Na odwiedzających czekały niesamowite atrakcje: 🟠 Miasto ING w Roblox 🎮 – przestrzeń do edukacji i zabawy, 🟠 Warsztaty z cyberbezpieczeństwa 🔐 – wiedza o tym jak bezpiecznie korzystać z internetu, 🟠 Piątka z lwem 🦁 – pamiątkowe zdjęcie z maskotką ING, 🟠 Szybkie układanie kostki Rubika 🎲 – nauka sztuczek od mistrza Hubert Firek. Śląski Festiwal Nauki to coroczne wydarzenie popularnonaukowe organizowane od 2016 roku w Katowicach. Jego celem jest popularyzacja nauki i rozwijanie zainteresowań naukowych wśród mieszkańców regionu. Program festiwalu to ponad tysiąc aktywności, w tym wykłady, warsztaty, pokazy naukowe oraz spotkania z wybitnymi naukowcami. Dodatkowo przygotowano strefy tematyczne, takie jak Strefa Kosmosu, Strefa Gamingu czy Strefa AI, umożliwiające uczestnikom zgłębianie różnych dziedzin nauki w interaktywny sposób. Organizatorem wydarzenia jest Uniwersytet Śląski w Katowicach. #ŚFN ING Bank Śląski S.A
-
+3
-
- W biznesie liczy się szybkie działanie i efektywność – dlatego w ING wprowadziliśmy karty bez plastiku dla klientów firmowych. – mówi Izabela Całusińska, dyrektorka Tribe’u Cash Management w ING Banku Śląskim. Nasze karty bez plastiku są cyfrową formą kart płatniczych. To nowoczesne rozwiązanie pozwala: ✔️ Korzystać z karty od razu – bez czekania na wersję fizyczną. ✔️ Wygodnie płacić zbliżeniowo za pomocą smartfona lub zegarka dzięki Apple Pay i Google Pay. ✔️ Realizować płatności online, w sklepach stacjonarnych i wypłaty z bankomatów zbliżeniowych. Dane karty, takie jak numer, data ważności czy kod CVV2, są zawsze pod ręką w bankowości Moje ING i ING Business. Chcesz wrócić do fizycznej karty? Żaden problem! Do momentu jej aktywacji wersja cyfrowa pozostaje w pełni funkcjonalna. Więcej informacji o karcie znajdziesz tutaj: https://lnkd.in/dDcMA4Pj #NajlepszyBankDlaFirm #kartabezplastiku #płatnościfirmowe ___ Społeczeństwo przechodzi na gospodarkę niskoemisyjną. Robią to nasi klienci, robimy to również w ING. Finansujemy wiele zrównoważonych działań, ale wciąż więcej tych, które takie nie są. Sprawdź, jak sobie radzimy – wejdź na esg.ing.pl
-
Aktywność fizyczna to inwestycja w zdrowie – zarówno ciała, jak i umysłu. Jednak dla wielu osób bycie fit wiąże się również z wyzwaniem finansowym. Jak Polacy radzą sobie z kosztami aktywności sportowej i czy istnieją sposoby na pogodzenie regularnych ćwiczeń z racjonalnym budżetem? Zajrzyj do naszego artykułu, w którym skupiamy się na: ✅ Wydatkach na aktywność fizyczną, ✅ Sposobach na efektywne zarządzanie kosztami związanymi ze sportem, ✅ Rozwiązaniach takich jak np. pakiet MobiFit od Medicover Sport dla nowych użytkowników konta Mobi 18-26, który daje dostęp do ponad 3700 obiektów sportowych w całej Polsce za 20 zł miesięcznie i pomaga trenować zdrowe nawyki – zarówno te ruchowe, jak i finansowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej ➡️ https://lnkd.in/d7Wf3b_b #SpołecznośćING #MobiFit ___ Zapoznaj się z regulaminem promocji ING Banku Śląskiego „Karnet sportowy do konta Mobi” i spełnij wszystkie jej warunki. W ramach promocji karnet oferowany jest przez Medicover Sport.
-
ING Bank Śląski nawiązał partnerstwo z Sustainable Investment Forum Poland (POLSIF). Misją jest wspieranie rozwoju zrównoważonych finansów w Polsce. Działania w obszarze ESG wymagają współdziałania nie tylko między przedsiębiorstwami z tej samej branży, ale również partnerstw międzysektorowych, połączenia firmy z organizacjami pozarządowymi, czy uczelniami. Takie podejście promuje dialog międzysektorowy, zwiększa zrozumienie i zaangażowanie różnych grup oraz pomaga firmom tworzyć innowacyjne rozwiązania z obszaru ESG. W #ING konsekwentnie budujemy sieć partnerstw branżowych, sektorowych, współpracujemy z NGOs i uczelniami. Współpraca ta ma różnorodny charakter: pozyskiwania wiedzy eksperckiej, wymiany dobrych praktyk i doświadczeń, ale również wypracowywania standardów zrównoważonego rozwoju czy pracy nad konkretnymi rozwiązaniami dla naszych klientów. - Doskonałym tego przykładem jest partnerstwo z POLSIF, które skupiając profesjonalistów z rynku finansowego oraz środowiska akademickiego staje się głosem rynku i centrum kompetencyjnym dla zrównoważonych finansów i inwestycji. Współpraca ta, to dla nas doskonała okazja do dalszego promowania i wdrażania zasad zrównoważonego rozwoju oraz do rozszerzania dotychczasowego dialogu z liderami i interesariuszami. Cieszę się, że już korzysta na tym nasza organizacja – podkreśla Małgorzata Jarczyk-Zuber, Chief ESG Innovation Officer, ING Bank Śląski. - Współpraca Sustainable Investment Forum Poland z ING to istotny krok w kierunku rozwoju zrównoważonego finansowania w sektorze bankowym w Polsce. Poprzez wspólne działania, obie instytucje będą wspierać wdrażanie najlepszych praktyk oraz budowanie świadomości na temat roli sektora finansowego w transformacji klimatycznej – mówi Marlena Janota, Członkini Zarządu POLSIF. POLSIF jest organizacją pozarządową, której głównym celem jest wspieranie podmiotów z rynku inwestycyjnego i finansowego w rozwoju zrównoważonych inwestycji i finansów. ___ Społeczeństwo przechodzi na gospodarkę niskoemisyjną. Robią to nasi klienci, robimy to również w ING. Finansujemy wiele zrównoważonych działań, ale wciąż więcej tych, które takie nie są. Sprawdź, jak sobie radzimy – wejdź na esg.ing.pl
-
Na wtorkowej gali Złotych Spinaczy zdobyliśmy dwa srebra! 🏆 Jedno w kategorii Event komercyjny za uroczyste otwarcie Akademii Cyberbezpieczeństwa w grze edukacyjnej „Miasto ING” w Roblox. Drugie srebro dostaliśmy w kategorii Employee Experience i komunikacja wewnętrzna ze serial o prostym języku. Edukacja ma dla nas szczególny wymiar, bo obydwie statuetki otrzymaliśmy właśnie za działania edukacyjne. W „Mieście ING” najmłodsi poprzez zabawę nie tylko uczą się dobrych nawyków finansowych - oszczędzania i umiejętnego wydawania pieniędzy. Poznają zasady bezpieczeństwa w sieci - co robić, a czego nie robić w wirtualnym świecie. Zaś w serialu o prostym języku nasi pracownicy i pracowniczki uczą się, jak tworzyć transparentną, a więc również bezpieczniejszą komunikację. Co nas niezwykle cieszy – dla zespołu Po prostu to druga nagroda w ostatnim czasie. Pod koniec listopada nasz zespół upraszczający dostał główną nagrodę w konkursie Kreatura 2024 – też za ten sam serial. Jeśli byliście na naszej niedawnej konferencji o prostym języku, to mogliście zobaczyć jeden z odcinków. Dziękujemy: GONG, MOSQI.TO, _game changer, Mediahub Poland, Burson! Gratulujemy! 👏