Vrijeme čitanja:

Ukratko o MacKeeper 2024

MacKeeper nije uvijek imao najbolji ugled u industriji – bio je uvelike poznat po označavanju lažnih problema kako bi uplašio ljude da plate za popravak. Međutim, tvrtku je od tada preuzela firma za kibernetičku sigurnost Clario i uložila je ogromne napore da prepravi njen imidž. Poput mnogih ljudi, htjela sam saznati je li MacKeeper uistinu postao bolji ili je to ipak isti antivirusni softver s novim izgledom.

Nakon temeljitog testiranja, moj tim i ja možemo vas uvjeriti da MacKeeper više ne upotrebljava neetične prodajne taktike. Također nudi pristojne alate poput VPN-a, blokatora oglasa i provjere krađe identiteta, iako nisam bila previše zadivljena lošim rezultatima otkrivanja zlonamjernih softvera. Bilo bi vam bolje s moćnim antivirusom kao što je Intego, koji je razvijen isključivo za blokiranje prijetnji specifičnih za Mac. Možete čak isprobati Intego uz 30-dnevno jamstvo povrata novca.

Ali ne morate mi vjerovati na riječ. Možete sami isprobati MacKeeper uz njegovo 14-dnevno jamstvo povrata novca. Iako je kraće od Integovog, i dalje možete bez rizika provjeriti je li MacKeeper pravi antivirus za vas. Možete lako dobiti novac natrag ako niste zadovoljni – to sam osobno testirala i dobila sam svoj novac natrag u samo 3 dana.

U žurbi ste? Evo jednominutnog sažetka:

Osigurajte svoje uređaje uz MacKeeper

Sigurnost

- 8

MacKeeper je tijekom testiranja detektirao većinu zlonamjernih softvera i potencijalno neželjenih aplikacija (PUA). Tvrtka je vidno poboljšala svoju izvedbu od posljednje recenzije i sa zadovoljstvom mogu reći da MacKeeperov sigurnosni sustav konkurira vodećim antivirusnim softverima za Mac.

Skener virusa – ispodprosječne stope otkrivanja zlonamjernih softvera

U testovima je MacKeeper uspio otkriti samo otprilike 85 % zaraza. Kao mjerilo, vodeći antivirus za Mac Intego postigao je 100 % u istim testovima. S takvim rezultatom ne može se vjerovati da MacKeeper čuva vaše računalo od naprednih prijetnji, poput zlonamjernog softvera za kriptominiranje i rootkita.

Što se tiče brzine, MacKeeperu je trebalo 30 minuta da dovrši potpuno skeniranje. To je razumno vrijeme – za usporedbu, konkurentskom Airu trebala su 3 sata da završi skeniranje! Međutim, razočarala sam se otkrivši da MacKeeper ne prikazuje ukupan broj analiziranih datoteka. To su obično standardni podaci koje bi drugi antivirusni programi prijavili, a bitni su mi za razumijevanje je li moj sustav temeljito provjeren ili nije.

Na primjer, Intego je skenirao 1,7 milijuna datoteka, dok je Airo provjerio samo 600 000 datoteka. MacKeeper je dovršio analizu u samo 30 minuta, tako da sumnjam da je doista temeljito provjerio moj sustav.

Slika sučelja za skeniranje antivirusnog programa MacKeeper

MacKeeper ima previše jednostavan antivirusni skener

Začudo, ne postoji ni opcija brzog skeniranja, koja je uglavnom dostupna u antivirusnim programima. Obično je puno brža jer provjerava samo osjetljiva područja vašeg Maca. MacKeeper vam daje samo mogućnost vršenja potpune analize cijelog vašeg sustava, što može oduzeti puno vremena.

Skener u stvarnom vremenu – uvijek provjerava nove datoteke zbog zlonamjernih softvera

Antivirusni skener u stvarnom vremenu provjerava sve nove datoteke koje ulaze u vaše računalo zbog zlonamjernih softvera. Kako bih vidjela kako funkcionira, preuzela sam datoteku zaraženu virusom i MacKeeper me odmah obavijestio putem push obavijesti. Mogla sam odlučiti hoću li je staviti u karantenu ili vratiti.

Slika MacKeepera koji identificira zlonamjerni softver u stvarnom vremenu

MacKeeper vam šalje obavijest svaki put kad blokira zlonamjernu datoteku

Smatram da je skener u stvarnom vremenu vrlo važan uz potpuna skeniranja jer vam daje trenutnu i praktičnu zaštitu. Ako imate samo mogućnost potpunog skeniranja, nećete morati ručno pokretati provjeru svaki put kad se na vašem Macu pojavi nova datoteka.

Čistač reklamnih softvera – prepoznaje i označava aplikacije sa skrivenim reklamnim softverom

Ova funkcija analizira aplikacije na vašem računalu koje potencijalno skrivaju reklamne softvere (pogotovo „besplatni” softveri). Većina nije opasna, no ipak utječe na korisničko iskustvo neprekidnim skočnim prozorima i neželjenim reklamama. Još gore, one mogu usporiti vaše računalo i zauzeti dragocjene resurse.

Slika sučelja za čišćenje adware programa MacKeeper

Ovo je jedinstvena značajka koju nisam vidjela kod mnogih drugih antivirusa fokusiranih na Mac

MacKeeperov čistač oglašivačkih softvera bio je brz i analizirao sustav za manje od 5 minuta. Premda na mojem sustavu nije pronašao nijedan oglašivački softvera, ova jednostavna metoda provjere ulila mi je osjećaj sigurnosti. Skeniranje oglašivačkih i zlonamjernih softvera odvija se istovremeno ukoliko ih pokrenete kroz karticu „Find and Fix („Pronađi i popravi“).

Značajke

- 7

MacKeeper nudi pristojne dodatne značajke za optimizaciju i sigurnost Maca, poput ugrađenog VPN-a i čistača neželjenih datoteka. Drugi besplatni programi poput Aira nemaju te funkcije.

Međutim, još uvijek mu nedostaju neke ključne usluge koje su ovih dana obično standardne za većinu antivirusnih programa. Vrhunski pružatelji usluga poput Intega pružaju roditeljski nadzor i zaštitu mreže koji su ključni za sveobuhvatnu digitalnu sigurnost.

VPN Private Connect – odlično za streaming s neograničenim podacima

Prilično me se dojmio VPN Private Connect, MacKeeperov ugrađeni VPN softver za Mac. Nudi pristup za više od 200 poslužitelja u 50 zemalja, uključujući popularne lokacije poput SAD -a, UK-a, Kanade, Francuske i Njemačke. Svaki poslužitelj zaštićen je enkripcijom vojne razine.

Provela sam test curenja kako bih provjerila je li moja adresa internetskog protokola (IP) doista skrivena – i bila je! Unatoč mojoj fizičkoj lokaciji u Australiji, VPN je uspješno prikazao moju virtualnu lokaciju u SAD-u.

Slika MacKeeper VPN -a uspješno skriva IP adresu tijekom testa

MacKeeperov VPN promijenio je moju online lokaciju u SAD (iako sam u Australiji)

Za razliku od mnogih konkurentskih antivirusa, Mackeeperov VPN pruža čak neograničenu propusnost! Zbog toga je savršen za internetski prijenos i druge aktivnosti koje zahtijevaju puno podataka. Lako sam deblokirala Netflix i Disney+ dok sam bila spojena na američki poslužitelj. Nažalost, bila sam manje uspješna u zaobilaženju ograničenja BBC iPlayera u UK-u.

Moj je najveći problem brzina VPN-a. Iako nisam imala nikakvih uočljivih problema tijekom pregledavanja ili provjere e-pošte, moje brzine prijenosa bile su nevjerojatno male. Prosječno su iznosile između 8 i 10 Mbps, što je rezultiralo s više od 30 sekundi međuspremanja. Ako namjeravate upotrebljavati VPN samo kako biste ostali anonimni za povremeno pregledavanje interneta, možda ćete otkriti da je MacKeeper dovoljan.

Proširenje preglednika Stop Ads – blokira većinu oglasa i programa za praćenje

Stop Ads mora biti aktiviran kao proširenje na internetskim preglednicima Safari ili Chrome, a razumno blokira oglase otprilike 80 % vremena.

Kako bih testirala njegovu učinkovitost, posjetila sam stranice vijesti poput The Independenta i Daily Maila. Uspio je učinkovito blokirati baner i videooglase, ali nije mogao zaustaviti skočnu obavijest koja pokazuje da je otkriven blokator oglasa.

Slika web stranice koja otkriva da je Stop Ads u upotrebi

Stop Ads nije mogao zaobići detektore blokatora oglasa na određenim web-stranicama

Međutim, dojmilo me se što je uspio spriječiti reprodukciju videooglasa na YouTubeu prikazivanjem bijelog zaslona tijekom trajanja. Čak ni mnogi namjenski blokatori oglasa ne mogu to učiniti! Stop Ads je prilično sposoban, ali ako želite nešto dosljednije, možete vidjeti ovaj pregled najboljih blokatora oglasa.

ID Theft Guard – prati e-poštu i lozinke radi kršenja podataka

Ovo je jedna od MacKeeperovih najkorisnijih i jedinstvenih značajki jer je samo nekoliko drugih pružatelja usluga (poput Nortona i Kasperskyja) uključuje u svoj paket.

Testirala sam tu značajku s 2 svoje adrese e-pošte i šokirala sam se otkrivši da je 1 ugrožena. MacKeeper će vam pokazati koje su lozinke otkrivene u svakom kršenju i zatražit će vas da ih promijenite. Srećom, nijedna od navedenih lozinki nije bila točna. Međutim, uplašila me pomisao da kriminalci mogu tako lako pristupiti mojim podacima.

MacKeeper's ID Theft Guard uspješno je identificirao 5 povreda podataka e -pošte

ID Theft Guard obavijestio me da je moja e-pošta bila uključena u 5 povreda podataka

Nakon što sam ponovno promijenila lozinku kako bih bila dodatno oprezna, osjećala sam se sigurnije znajući da će me MacKeeper upozoriti ako netko pristupi mojim lozinkama u budućnosti.

Alati za čišćenje – uklanjaju nepotrebne datoteke i aplikacije

Funkcije čišćenja podijeljene su u 3 odjeljka: Safe Cleanup, Duplicates Finder i Smart Uninstaller. Svrha je tih značajki ukloniti što više nepotrebnih podataka na vašem Macu kako biste imali više memorije za stvari koje zapravo upotrebljavate.

Safe Cleanup – briše neželjene datoteke kako bi se oslobodio prostor

Ova značajka prepoznaje i uklanja beskorisne datoteke koje zauzimaju dragocjen prostor na vašem računalu. Bila je vrlo jednostavna za rukovanje sa samo jednim gumbom za klikanje. Nakon skeniranja od 1 – 2 minute, pokazala mi je različite neželjene datoteke u raznim kategorijama, poput bilješki, predmemorije, smeća, jezika i privitaka e-pošte.

Slika MacKeeper -ovog Sigurnog čišćenja koja identificira neželjene datoteke za brisanje

Safe Cleanup vrlo je jednostavan alat koji vam pomaže da brzo očistite neželjene datoteke

Možete čak i pojedinačno pregledati svaku datoteku prije brisanja samo kako biste bili sigurni da ne brišete nešto što vam je zaista potrebno. Morala sam izbrisati samo otprilike 200 MB podataka, ali ako imate pretrpani Mac, to će vam biti korisna značajka.

Duplicates Finder – označava i briše ponovljene datoteke

Kad sam testirala ovaj alat, bila sam šokirana što je trajalo prilično dugih 30 minuta – ali to je možda bilo zato što sam imala 154 udvostručene datoteke! Unatoč vremenu koje mu je trebalo da završi, smatrala sam da je vrijedno čekanja jer sam uspjela osloboditi više od 7 GB podataka na svom Macu. Svidjelo mi se što sam mogla pregledati svaku datoteku pojedinačno i odabrati one koje sam i dalje htjela zadržati prije brisanja ostatka.

Slika MacKeeper Duplicates Finder -a koji otkriva ponavljajuće datoteke vrijedne 7 GB

Ovo je jedan od MacKeeperovih korisnijih alata za optimizaciju učinkovitosti

Smart Uninstaller – prepoznaje neiskorištene programe koji zauzimaju prostor

Ako imate stari Mac, vjerojatno imate puno programa na računalu koje ste preuzeli s godinama, ali ih više ne upotrebljavate. Smart Uninstaller pomaže prepoznati te aplikacije, widgete, dodatke i proširenja preglednika koja vam možda neće trebati.

Slika MacKeeper Smart Uninstallera koja identificira neiskorištene aplikacije za uklanjanje

Smart Uninstaller koristan je način za uklanjanje više programa istovremeno

Trenutno ne postoji način da automatski odaberete sve programe odjednom za uklanjanje, ali to bi moglo biti dobro. Našla sam dosta onih koje sam i dalje željela (npr. IPhotos je označen kao „neupotrijebljen“) iako ih već neko vrijeme nisam otvorila. Zato ne zaboravite pregledati svaki program prije nego što ga odaberete za brisanje. Sve u svemu, to je bio brz način za deinstaliranje više programa u isto vrijeme.

Alati za optimizaciju – povećavaju učinkovitost Maca za veće brzine

Funkcije za učinkovitost Maca podijeljene su u 3 odjeljka: Memory Cleaner, Update Tracker i Login Items. Zbog svih tih značajki vaš Mac radi najvećom brzinom ažurirajući aplikacije i upotrebljavajući najmanje resursa.

Memory Cleaner – vratite više memorije uklanjanjem aplikacija koje intenzivno koriste resurse

Pomoću funkcije Memory Cleaner možete vidjeti sliku uživo načina na koji se vaš RAM (Random Access Memory – memorija s nasumičnim pristupom) upotrebljava. Tijekom testa iskorišteno je 7,5 GB memorije, a na raspolaganju mi je bilo samo 463 MB.

Kad sam kliknula „aplikacije i procese“, mogla sam vidjeti koliko resursa zauzimaju različiti programi. Bila sam šokirana vidjevši mnoge programe kako rade u pozadini, kojih nisam bila svjesna. Odande možete odabrati pojedinačno zatvaranje. Umjesto toga, možete jednostavno kliknuti na „očisti memoriju“ na glavnoj kartici i dopustiti MacKeeperu da odluči koje će programe zatvoriti umjesto vas.

Nakon čišćenja uspjela sam vratiti dojmljiva 3 GB RAM-a! Nikad nisam imala problema s brzinom računala na prvom mjestu, zato nisam mogla primijetiti značajnu razliku u performansama. Međutim, to je svejedno bio dobar način da oslobodim malo prostora bez ponovnog pokretanja računala.

Slika sučelja MacKeeper Memory Cleanera koja identificira upotrebu RAM -a

Lako sam učinila dostupnim više RAM-a pomoću Memory Cleanera

Update Tracker – pokazuje koje je aplikacije potrebno ažurirati

Ova funkcija skenira sve aplikacije na vašem Macu i pokazuje vam koje je potrebno ažurirati. Analiza je trajala 30-ak sekundi kad sam je testirala. To mi je bilo korisno jer je najnovija verzija uvijek važna za sigurnost i optimalno funkcioniranje.

Svidjelo mi se što prikazuje i programe koji su preuzeti izvan trgovine aplikacija. Za neke od tih programa možda nećete nužno primiti obavijest o ažuriranju osim ako ih ne otvorite. Također je vrlo zgodno što možete odabrati sve programe zajedno kako biste ih istodobno ažurirali.

Slika programa MacKeeper Update Tracker koja identificira aplikacije koje je potrebno ažurirati

Možete dobiti pregled svih aplikacija s novim verzijama pomoću Update Trackera

Login Items – pojednostavljuje pokretanje Maca radi poboljšanja učinkovitosti

Značajka Login Items prikazuje vam koji su programi automatski omogućeni tijekom pokretanja. Možete odabrati koje aplikacije želite onemogućiti kako bi pokretanje vašeg računala Mac bilo brže. Međutim, voljela bih da postoji više smjernica o tome koje programe ukloniti. Bilo ih je dosta za koje nisam bila sigurna jesu li važni ili ne. Zbog toga nisam napravila nikakve promjene i smatrala sam da mi ta funkcija nije jako korisna.

Slika Mackeeper -ovih stavki za prijavu koje prikazuju programe za uklanjanje tijekom pokretanja

Možete zaustaviti otvaranje različitih programa tijekom pokretanja kako biste učinili proces učinkovitijim

Sučelje

- 10

MacKeeper je izuzetno dobro dizajniran zbog svog minimalističkog izgleda i intuitivnog sučelja. Pokrenula sam program i uspjela shvatiti kako ga upotrebljavati samo jednostavnim klikanjem. Kao bonus, dostupan je na 15 različitih jezika, zbog čega je praktičan za osobe koje ne govore engleski.

Za razliku od Aira, MacKeeper nema aplikaciju za iOS. Iako Apple ne dopušta nikakve stvarne antivirusne programe u operativnom sustavu, te aplikacije mogu pomoći u blokiranju oglasa i zlonamjernih softvera na web-stranicama – lijep dodatak za vaš iPhone ili iPad.

Još je jedan nedostatak to što MacKeeper ne radi sa sustavom Windows. Ako želite antivirusni program koji može raditi na oba operativna sustava, možete isprobati Intego uz njegovo 30-dnevno jamstvo povrata novca.

Aplikacija za Mac – jednostavno i intuitivno korisničko sučelje

Ono što je drukčije kod MacKeepera jest to što vas prilikom prvog otvaranja programa traži da izvršite sveobuhvatnu provjeru sustava. Zatim vam daje svoje preporuke u 4 glavna područja sigurnosti, privatnosti, čišćenja i učinkovitosti. Nisam vidjela nijedan drugi antivirusni program koji to radi i sviđa mi se što mi taj pregled daje opću ideju o tome gdje se mogu izvršiti optimizacije.

Slika MacKeeper -ove značajke Find & Fix koja daje pregled optimizacija

Pregled Find & Fix pomaže vam vidjeti koja se područja mogu optimizirati pomoću MacKeepera

Upotreba svake funkcije također je iznimno jednostavna. U većini slučajeva postoje samo 1 ili 2 gumba za klik. Dakle, zapravo ne možete nigdje pogriješiti u programu. Gotovo nikad nisam morala pogledati internetsku stranicu s najčešće postavljanim pitanjima kako bih naučila upotrebljavati MacKeeper.

Brinula sam se hoće li deinstaliranje programa biti teško jer je bilo puno izvješća o ljudima koji imaju problema sa starom verzijom MacKeepera. Srećom, ažurirani MacKeeper vrlo je lako ukloniti. Sve što trebate učiniti jest povući i ispustiti aplikaciju u smeće kao i svaki drugi program. Čak su dodali i jednostavna najčešće postavljana pitanja koja trebate slijediti na njihovoj web-stranici ako vam je potrebno više smjernica.

Podrška

- 8

MacKeeper daje korisnicima više načina za traženje pomoći kad god se pojave problemi. To uključuje podršku putem chata uživo, telefona i e-pošte na engleskom jeziku – sve dostupno 24 sata dnevno, 7 dana tjedno. Ima čak i podršku za korisnike njemačkog i francuskog govornog područja na svim mjestima između 9 i 17 sati u obje zemlje.

Iako ima jednu od najbržih služba za korisnike koje sam vidjela, bila sam razočarana cjelokupnom uslugom jer je osoblju nedostajalo osnovno znanje o jednostavnim pitanjima.

Chat uživo 24/7 – najbrža opcija za podršku

Kad sam prvi put otvorila program MacKeeper, odmah me se dojmilo što je okvir za chat ugrađen u samo sučelje. Zbog toga je bilo vrlo praktično početi razgovarati s nekim kad god mi je trebala pomoć. Osoblje za podršku putem chata uživo također je iznimno reagiralo svaki put kad sam kontaktirala s njima i htjeli su pomoći. Nikad nisam morala čekati više od 10 sekundi na odgovor.

Snimka zaslona MacKeeper prozora za chat uživo na korisničkom sučelju

Nisam dobila zadovoljavajuće odgovore na svoja pitanja od MacKeeperovog osoblja za podršku

Ipak, razočarana sam razinom znanja koju su agenti pokazali o vlastitom proizvodu. Primjerice, jedan od predstavnika upitao me gdje sam vidjela gumb za „Dnevno skeniranje“ — iako je jasno vidljiv u kartici “Pronađi i popravi”. Kada sam poslala upit o sumnjivoj obavijesti o greški koju sam pronašla u MacKeeperovim logovima, agent me tražio da na e-poštu podrške pošaljem snimku zaslona.

Vjerujem da bi podrška preko chata uživo bila jednostavnija kada bi prozor chata podržavao prilaganje datoteka, u mom slučaju snimke zaslona. S druge strane, agent je preko chata odmah potvrdio da MacKeeper nema mogućnost detekcije rootkitova. Iako nisam dobila odgovor koji sam željela čuti, agent je bio svjestan tog ograničenja i nije pokušao izbjeći odgovor.

Podrška putem e-pošte – prikladna kad nemate vremena za chat

Korisnička podrška putem e-pošte bila je brza, no ponuđeni odgovori nisu u potpunosti riješili moj problem.

Kontaktirala sam MacKeeper putem e-pošte zbog poruke o pogrešci koja mi se pojavljivala tijekom testiranja, a odgovor sam dobila u roku od jednog dana. Prvi odgovor tima za podršku dao je kratko objašnjenje, navodeći da poruka ukazuje na neuspješno skeniranje. Nadovezala sam se u drugoj poruci e-pošte i pitala postoji li na mom uređaju prijetnja te radi li zaštita u stvarnom vremenu i dalje.

U sljedećem odgovoru MacKeeper nije ponudio objašnjenje uzroka. Jednostavno mi je rečeno da poruka pogreške ne upućuje na prijetnju na mom računalu niti na to da je zaštita u stvarnom vremenu u kvaru. S obzirom da su skeniranja radila glatko, prestala sam brinuti o neobičnim porukama o pogrešci.

Snimka zaslona razgovora e -pošte s antivirusnim programom MacKeeper u vezi s porukama o pogreškama koje su se pojavile u dnevniku tijekom skeniranja virusa

Odgovor je bio brz, ali i dalje nisam dobila objašnjenje za prikazivanje poruke o pogrešci

Sve u svemu, impresionirana sam brzinom odgovora i profesionalnim pristupom tima za podršku. Doduše, očekivala sam konkretnije objašnjenje uzroka poruka o pogrešci. Nadam se da će MacKeeperova podrška u budućnosti biti dovoljno stručna da adresira kompleksna tehnička pitanja.

Telefonska podrška – najbolja za tehnička pitanja

Telefonska podrška trenutno je dostupna u SAD-u, UK-u i Australiji (gdje se nalazim) 24 sata dnevno, 7 dana tjedno. Nadala sam se da ću dobiti bolju uslugu razgovarajući s osobljem nakon lošeg iskustva s timom chata uživo i e-pošte. Opet sam bila stvarno zadivljena brzinom povezivanja s nekim – čekala sam manje od 15 sekundi.

Osoba s kojom sam razgovarala svakako je bila od veće pomoći u odnosu na osoblje chata uživo. Izravno mi je rekla da ne postoji način da se vidi ukupan broj datoteka skeniranih na MacKeeperovom antivirusu. Svakako bih preporučila upotrebu telefonske podrške ako imate više tehničkih pitanja o MacKeeperu.

Web-stranica – brzi odgovori na jednostavna pitanja o rješavanju problema

Stranica s najčešće postavljanim pitanjima dobar je izvor za osnovna pitanja. Možete naučiti kako upravljati svakom značajkom jer vam daje upute korak po korak. Najbolje je da prvo pogledate ondje ako imate pitanja o MacKeeperu, a ako želite dodatnu pomoć, možete odabrati chat ili telefonsku podršku.

Slika MacKeeper -ove internetske baze znanja koja daje korisne odgovore na uobičajena pitanja

Saznajte odgovore na mnoga osnovna pitanja u MacKeeperovoj online bazi znanja

Cijena

- 7

MacKeeper nudi različite pretplate s istim značajkama. Jedina razlika je u duljini pretplatnog razdoblja za godišnji, odnosno mjesečni plan, te broju Mac računala na kojima ga možete koristiti. Ipak, najbolju vrijednost dobivate prijavom na dugoročne planove. Svaka pretplata nudi 14-dnevnu garanciju povrata novca, pa MacKeeper možete isprobati na vašem Mac računalu bez rizika.

U usporedbi s ostatkom ponude na tržištu, MacKeeper je skuplji od Intega, vodećeg antivirusa za Mac, ali povoljniji od sveukupno najboljih antivirusnih brandova kao što je Norton.

Besplatna verzija – ograničen pristup ključnim značajkama

Besplatno probno razdoblje omogućuje korištenje svih vrsta skeniranja i popravaka koji su dostupni u plaćenom planu, no samo jednokratno. Softver će vas nakon toga zatražiti da se pretplatite na plaćeni plan.

Prilikom testiranja besplatne verzije, jednostavno sam kreirala korisnički račun koristeći adresu e-pošte i odmah dobila pristup punom paketu značajki. Pokrenula sam skeniranje cijelog sustava koje je detektiralo i blokiralo sve zlonamjerne softvere. Također sam mogla jednom pokrenuti sve funkcije za čišćenje, optimizaciju i privatnost.

Sve u svemu, vjerujem da besplatno probno razdoblje daje osnovni uvid u MacKeeperov način rada, no on nije nužno dovoljan za odluku o pretplaćivanju na uslugu. Srećom, MacKeeper također nudi 14-dnevnu garanciju povrata novca koju možete iskoristiti čak i ako ste već iskoristili besplatno probno razdoblje.

14-dnevno jamstvo povrata novca

Premda je kraća od standardnih 30 dana, 14-dnevna garancija povrata novca daje vam dovoljno vremena da testirate sve funkcije u MacKeeperovoj ponudi. Ja sam ovaj antivirus testirala 10 dana prije nego što sam na web stranici ispunila obrazac za povrat novca i podnijela zahtjev.

U obrascu je potrebno navesti sažetak i detaljno objašnjenje razloga zahtjeva, što me iznerviralo. Također sam morala priložiti kontakt te poziv na broj (koji sam naposlijetku pronašla u PDF-u dostavnice).

Snimka zaslona obrasca zahtjeva MacKeeper-a za povrat novca kada koristite jamstvo povrata novca

Morala sam dati razlog zbog kojeg tražim povrat novca

Samo nekoliko sati nakon podnošenja zahtjeva za povratom novca, primila sam e-poštu od MacKeeperove podrške za naplatu. MacKeeper je ponudio rješavanje bilo kojeg tehničkog problema uživo preko chata te besplatno produljenje pretplate za 3 mjeseca. Iako je to sjajna ponuda, inzistirala sam na povratu – i već sljedeći dan dobila potvrdu da je proveden. Novac mi je vraćen na račun samo 3 dana kasnije.

Iako sam povrat dobila brzo, proces je bio zahtjevniji nego što je potrebno. Na primjer, Intego je zahtjev za povratom novca obradio u samo 10 minuta preko chata uživo ne pitajući za razlog otkazivanja usluge.

Bez obzira na navedeno, garancija povrata novca provjereno funkcionira, pa Keeper možete preuzeti već danas i bez rizika isprobati sve njegove značajke. Ako utvrdite da ne zadovoljava vaše potrebe, bez problema ćete dobiti povrat.

Zaključak

Pod novom upravom, MacKeeper se znatno poboljšao u ključnim područjima. Moji testovi mogu poslužiti kao dokaz da MacKeeper uistinu detektira zlonamjerne softvere i parira vrhunskim tvrtkama kao što su Intego i Norton. Raspon MacKeeperovih značajki izvanredno je koristan za osiguravanje neometanog rada vašeg Maca, aplikacija je jednostavna i intuitivna, a tim za podršku dostupan za brzu pomoć.

Međutim, usluga ima manje nedostatke. MacKeeper ne može odstraniti rootkitove, a agenti preko chata uživo nekada nemaju odgovore. Usprkos tome, ovaj antivirus posjeduje niz kvaliteta zbog kojih ga se ipak isplati koristiti.

Ipak, ne trebate mi vjerovati na riječ. MacKeeper možete isprobati besplatno koristeći probno razdoblje ili pomoću 14-dnevne garancije povrata novca. Period garancije daje vam puno vremena za čišćenje vašeg Maca od zlonamjernih softvera i ostalih neželjenih stavki, što će dovesti do osjetno boljeg rada sustava. Za povrat novca nije se potrebno obratiti korisničkoj podršci – sve što trebate učiniti je ispuniti online obrazac koji se nalazi na web stranici. Taj proces sam i sama testirala i povrat je uplaćen u roku od 3 dana.

Najčešće postavljana pitanja: antivirus MacKeeper

Može li se vjerovati MacKeeperu?

Da, MacKeeper je pouzdan antivirus. Tvrtka je nekoć bila na lošem glasu zbog svoje agresivne (pa čak i neetične) prodajne taktike. Međutim, MacKeeper je od tada promijenio upravu, što je rezultiralo značajnim poboljšanjima u njegovom softveru i prodajnim strategijama.

Je li MacKeeper besplatan za upotrebu?

MacKeeper ima besplatnu verziju, ali možete upotrijebiti svaku značajku samo jednom. Međutim, možete dobiti neograničen pristup svakoj značajki besplatno ako se prijavite uz 14-dnevno jamstvo povrata novca. Trebate samo otkazati prije isteka tih 14 dana i dobit ćete svoj novac natrag. Kad sam sama testirala taj postupak, trebala su mi samo 3 dana da dobijem povrat novca!

Štiti li MacKeeper od zlonamjernih softvera i virusa?

MacKeeper je uspješno zaštitio moj Mac od virusa, računalnih crva, trojanaca, ucjenjivačkih softvera i većine drugih zlonamjernih softvera. Ipak, vrijedi napomenuti da ova usluga ne detektira rootkitove – vrstu zlonamjernog softvera koji zlonamjernim trećim stranama daje kontrolu nad vašim Macom bez vašeg znanja.

Ako se želite posvetiti svake brige od svih vrsta zlonamjernih softvera, Intego je vrhunski antivirusni program za Mac koji djeluje protiv svih vrsta zlonamjernih softvera (uključujući rootkitove). Intego možete besplatno isprobati bez rizika na 30 dana zahvaljujući garanciji povrata novca.

Recenziramo dobavljače na temelju strogih testova i istraživanja, ali uzimamo u obzir i vaše komentare te naše partnerske komisije s pružateljima usluga. Neki su pružatelji usluga u vlasništvu našeg matičnog društva.

Napomena urednika: Cijenimo naš odnos s čitateljima i nastojimo steći vaše povjerenje transparentnošću i integritetom. U istoj smo vlasničkoj grupi kao i neki od vodećih proizvoda u industriji za koje smo napravili recenzije na ovoj stranici: Intego, Cyberghost, ExpressVPN i Private Internet Access. Međutim, to ne utječe na naš postupak recenzije jer se pridržavamo stroge metodologije testiranja.

Marina Jurišić je tehnološki entuzijast i vjeruje da privatnost na internetu znači slobodu na internetu. Kada ne čita o najnovijim trendovima u kibernetičkoj sigurnosti, voli planinariti i crtati stripove.